Wait for it...

 

Ślady zapomnianej cywilizacji

GWIAZDOZBIORY
https://swietewezly.pl/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider-1.png

Gwiazdozbiory

Cała zawartość książki jest tylko złożeniem elementów, które są ogólnie znane, z mojej strony nic nie zostało dodane. Zaczynając od złożenia alfabetów powstałych w starożytności, co pozwoliło mi na odtworzenie alfabetu węzłowego, kończąc na gwiazdozbiorach stanowiących pierwszy zwierzyniec wyrysowany na sferze niebieskiej, wszystko było konsekwencją żmudnej pracy nad odtwarzaniem związków pomiędzy zbiorami elementów.
Podwojny 178 zloto 1-2 c2
Podwojny 178 złoto 3-4 c2
Podwojny 178 zloto 5-6 c2
Podwojny 178 zloto 7-8 c2
Podwojny 178 zloto 9-10 c2
Wpatrywanie się w gwiazdozbiory Heweliusza przyniosło efekty, dostrzegłem  związki między nimi i uporządkowałem je łącząc w grupy gwiazd o większych rozmiarach przypisując im węzły. Powstałe gwiazdozbiory ukazały podział pasa zodiaku na osiem dużych gwiazdozbiorów, uzupełniony później o cztery mniejsze gwiazdozbiory. Pas zodiaku można było podzielić na cztery żywioły; żywioł ognia, wody, powietrza i ziemi.
https://swietewezly.pl/wp-content/uploads/2024/10/KOLO-miniatura-0002-320x320.png
W 1680 roku astronom Heweliusz wpisywał w węzły oznaczenia swojego zbioru, dzieląc duży gwiazdozbiór na mniejsze elementy, które odpowiadały greckiej mitologii. Wcześniej zrobili to też Babilończycy, Egipcjanie czy też Chińczycy.
https://swietewezly.pl/wp-content/uploads/2024/05/CHINA-LITERA-1--320x160.png
Zarówno oznaczenie graficzne Smoka z chińskiego zodiaku jak i podpis znaku chińskim pismem oparte zostało na węźle „W”.
https://swietewezly.pl/wp-content/uploads/2024/05/CHINA-DRAGON-.png
Na kartach książki znaleźć też można oznaczenia gwiazdozbiorów z egipskiej płaskorzeźby ze świątyni w Denderze, przyporządkowałem je do odpowiednich miejsc na sferze niebieskiej. Powyżej oznaczenie gwiazdozbioru barana. Tworzenie Egipskich znaków gwiazdozbiorów najczęściej polegało na rysowaniu postaci po krzywych całego węzła i rozdzielenie fragmentów rysunku np. głowy jak to jest przedstawione poniżej, lub kilku postaci jak w wypadku węzła „N” z  północnej części sfery niebieskiej.
https://swietewezly.pl/wp-content/uploads/2024/05/EGIPT-BARAN-1-.png
Jeżeli ciekawi cię jaki był rozkład najstarszego alfabetu na sferze niebieskiej lub które gwiazdy alfa gwiazdozbiorów uważane były za oczy zwierząt, zachęcam do zapoznania się z książką
https://swietewezly.pl/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider-1.png
Pierwsza część książki „Ślady zapomnianej cywilizacji – Święte węzły” to zbiór grafik porównujących węzły z kolejnymi literami alfabetów świata, w tym hieroglify egipskie, sanskryt, sylabariusze japońskie wraz ze znakami chińskimi oraz sylabariusz majów.
Link do strony na Amazon na której można kupić książkę: „Ślady zapomnianej cywilizacji – Święte węzły”
Druga część „Ślady zapomnianej cywilizacji – Gwiazdozbiory” przedstawia podział sfery niebieskiej na gwiazdozbiory wyznaczone przez węzły i powiązanie z gwiazdozbiorami późniejszych cywilizacji. Pokazuję jakie były pierwsze znaki zodiaku i podział gwieździstego nieba na cztery żywioły. „Ślady zapomnianej cywilizacji;  Gwiazdozbiory”.
Dowiemy się o istnieniu cywilizacji, która musiała istnieć przed cywilizacjami uznawanymi za najstarsze i o związkach pośrednich poprzez przekazanie idei pisma nawet tak odległym cywilizacjom jak cywilizacja Chin, Japonii czy nawet  cywilizacja Majów.
Zapewniam, że warto się z materiałami zawartymi w książce zapoznać i samemu podjąć decyzję o wiarygodności przeprowadzonej analizy.
Dajcie szansę książce.
mgr inż. arch. Przemysław Ślusarski
https://swietewezly.pl/wp-content/uploads/2022/06/ALFA-OPIS-2-320x143.png

NAJSTARSZY ALFABET